Najlepszy układ to taki, gdy do sypialni przynależy osobne pomieszczenie na ubrania. taka garderoba nie jest zwykle dostępna z korytarza, wejście do niej usytuowane jest od strony pokoju, a czasem projektuje się ją jako pomieszczenie przejściowe pomiędzy sypialnią a łazienką.
GARDEROBA.
Każdemu z lokatorów rodzicielskiej sypialni powinno przysługiwać na odzież co najmniej tyle przestrzeni ile zmieści się w szafie o szerokości 1,2 m i głębokości 0,6 m; w garderobie powierzchnia magazynowa przeznaczona dla jednej osoby nie powinna być mniejsza niż 2 m2.
Do garderoby będącej osobnym pomieszczeniem mogą prowadzić standardowe , uchylne skrzydła drzwiowe. Trzeba jednak pamiętać, że takie drzwi wymagają wolnej przestrzeni na otwieranie - mogą więc zmniejszyć użytkową powierzchnię sypialni lub garderoby (zależnie od tego, na którą stronę się otwierają). Jeśli zależy na tym, by drzwi zajmowały możliwie mało miejsca, możemy zastosować drzwi łamane lub przesuwne. Wybierając drzwi do garderoby, warto rozważyć montaż przesuwno - łamanych , które po złożeniu można przesuwać na boki, jednak wówczas należy pamiętać o konieczności pozostawienia miejsca na ścianach bocznych pomieszczenia na złożone skrzydła drzwiowe, co w niektórych sytuacjach może stanowić dyskomfort i utrudnienie w komunikacji.
SZAFA.
Jedynie tam, gdzie ze względu na ograniczony metraż nie da się wygospodarować pomieszczenia o minimalnej szerokości 110 cm (w węższym nie da się wygodnie obrócić, wysunąć szuflady czy wyminąć z innym domownikiem), lepiej jest zdecydować się na szafy zastępuje wydzielona garderobę. Mogą być rozmieszczone zarówno w przestrzeni komunikacyjnej - korytarzu prowadzącym do sypialni lub przy wejściu do łazienki, jak i w samej sypialni. Będą oszczędniejsze i wygodniejsze niż zbyt mała garderoba.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz