Kabina umożliwia wzięcie szybkiego natrysku. To ważny argument, gdy rano spieszymy się do pracy lub szkoły, a także wieczorem, gdy przed łazienką ustawia się rodzinka, aby umyć się przed snem.
szybsza kąpiel oznacza też oszczędność wody. Przyjmuje się, że korzystając ze standardowej kabiny (bez zamontowanych w niej np, dysz montażowych lub specjalnych paneli prysznicowych), zużywamy około 1/3 wody mniej niż podczas kąpieli w wannie.
Kolejną zaletą kabiny jest łatwość wychodzenia z niej, szczególnie wtedy, gdy zamontujemy płytki brodzik.
W kabinie można również zainstalować dodatkowe elementy (np; uchwyty lub siedzisko przykręcane do ściany), które umożliwiają wygodne oraz bezpieczne korzystanie z prysznica osobom starszym lub mającym problem z poruszaniem się.
Zwolennicy kabiny prysznicowej podkreślają również, że korzystanie z niej jest bardziej higieniczne niż z wanny, gdyż woda po umyciu spływa od razu do kanalizacji.
Jeśli zdecydujemy się na montaż natrysku, to najczęściej wiąże się to z zakupem dwóch urządzeń - kabiny i brodzika, co oznacza większy wydatek niż kupno samej wanny.
Utrzymanie kabiny w czystości zajmuje też więcej czasu niż wanny. Trzeba bowiem nie tylko umyć brodzik ale też ścianki kabiny.
Ponadto nie każdy natrysk będziemy mogli zainstalować w naszej łazience. Niektóre wymagają zaplanowania w trakcie budowy (kabiny z płytkami brodzikami lub bez nich), ze względu na konieczność odpowiedniego poprowadzenia kanalizacji. Mogą więc być one brane pod uwagę w nowo budowanych domach lub przy okazji większych remontów w budynkach już użytkowych.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz