Jednym z najważniejszych atutów wanny jest jej uniwersalność. W ciepłej wodzie z pianą możemy położyć się i odpocząć po ciężkim dniu, bądź ogrzać się po mroźnym spacerze lub poczytać książkę.
W wannie przygotujemy też relaksującą kąpiel przy blasku świec, jeśli wybierzemy model z hydromasażem (wodnym, powietrznym, wodno - powietrznym), poczujemy się prawie jak w jacuzzi.
Wanna to również doskonałe rozwiązanie w rodzinie z małymi dziećmi. Bez przeszkód i bez obijania łokci o kabinę, możemy je wówczas wykąpać w odpowiedniej ilości wody oraz uczestniczyć w ich zabawach.
Wanny też (z wyłączeniem akrylowych) są nie ocenione, gdy w domu mamy zwierzęta, a zwłaszcza psy. Ich wysokie brzegi ochronią łazienkę przed zachlapaniem.
Producenci zapewniają szeroki wybór wzorów i kształtów wanien - począwszy od tradycyjnych prostokątnych, poprzez asymetryczne, owalne, narożne, aż do wolno stojących. Atrakcyjna wzorniczo i dobrze wkomponowana wanna podnosi walory estetyczne pomieszczenia.
Ale wany mają również wady. Przede wszystkim zajmują więcej miejsca niż kabina, dlatego nie montuje się ich w małych łazienkach. Kąpiel w wannie wiąże się z dość znacznym zużyciem wody.Na przykład przeciętna pojemność wanny prostokątnej o długości 170 cm i szerokości 70 cm wynosi około 150 l . Ponadto podczas dłuższych kąpieli woda w wannie stygnie, więc jej dolewamy i jej zużycie wzrasta (ilość ścieków też) Nie zapomnijmy przy tym, że wchodzenie do wanny i wychodzenie z niej możę być kłopotliwe, szczególnie dla osób starszych lub nie pełnosprawnych.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz