środa, 11 grudnia 2013

Rolety Zewnętrzne

Choć roleta nie zapewnia 100% ochrony przed włamaniem, działa zniechęcająco na potencjalnych włamywaczy. Jej sforsowanie wymaga czasu - czyli zwiększa sie prawdopodobieństwo przyłapania intruzów na gorącym uczynku.

Uwaga! > Rolety dodatkowo można podłączyć do systemu alarmowego, instalując kontaktrony (dwuelementowe elektromagnesy, których jedną część montuje się do płaszcza rolety, a drugą do okna lub do prowadnicy rolety. Przerwanie obwodu elektrycznego pomiędzy nimi uruchamia alarm.

# Zalety rolet > Zimą rolety pozwalają zmniejszyć straty ciepła przez okna nawet o 40% - przede wszystkim dzięki zdecydowanemu ograniczeniu strat ciepła poprzez promieniowanie. Latem z kolei chronią pomieszczenia przed zbytnim nasłonecznieniem. To nie tylko zasługa warstwy pianki poliuretanowej wypełniającej pancerz. Dzieje się tak również dlatego, że między płaszczem rolety a szybą powstaje poduszka powietrzna, która dodatkowo izoluje okno pod względem termicznym.
Dzięki wypełniającej pancerz warstwie pianki poliuretanowej, rolety są skuteczną barierą dla hałasu. Jeśli okna wychodzą na ruchliwą drogę, to zastosowanie rolet może okazać się skutecznym (i tańszym niż okna ze specjalnymi szybami) sposobem na ograniczenie hałasu.
Podobnie jak ochrona przed hałasem, tak i ochrona przed światłem ma szczególne znaczenie podczas odpoczynku (zwłaszcza w dzień). Ale nie tylko - rolety przydają się bardzo podczas oglądania telewizji  czy seansów kina domowego, bo dają gwarancję prawie pełnego zaciemnienia pomieszczenia.
Rolety chronią również okna przed wiatrem, zacinającym deszczem, śniegiem i gradem, a także działaniem słońca, przedłużając w ten sposób ich trwałość.

# Sposoby sterowania roletami > Rolety mogą być sterowane za pomocą różnych napędów - od podstawowego na pasek lub linkę, poprzez mechanizmy korbowe, aż do silników elektrycznych.
Przy sterowaniu ręcznym, potrzebna jest zwijarka sznurkowa i nawijarka korbowa. Jeśli rolety zamocowane są do ramy okna, konieczne będzie przewiercenie w niej otworu (aby do wnętrza pomieszczenia przeciągnąć sznur) ; jeśli będą zamontowane na elewacji, otwór wierci się w ścianie. Wewnątrz pomieszczenia montuje się rolkę prowadzącą sznur, a poniżej - zwijacz lub nawijarkę korbową.
Przy sterowaniu elektrycznym najmniej kłopotliwy jest montaż rolet  z silnikami radiowymi, obsługiwanymi pilotem. Wymagają one jedynie doprowadzenia zasilania do każdej rolety (od zewnątrz lub wewnątrz budynku - często w taki sposób, że kabel zasilający nie jest widoczny, a kucie ścian nie jest potrzebne) Do zasilania wykorzystuje się gniazdo elektryczne lub puszkę znajdującą się jak najbliżej rolety. Montaż rolet z silnikami na wyłącznik wymaga poprowadzenia przewodów.

RÓŻNE SPOSOBY MONTAŻU ROLET
Rolety mogą być montowane w różny sposób. Najłatwiej dobrać ich odpowiedni ich rodzaj, gdy zaplanuje się je już na etapie projektowania domu, ewentualnie podczas budowy. Rolet przeznaczonych do montowania w trakcie budowy domu jest bowiem najwięcej. Dzięki ukryciu skrzynki można je najłatwiej dopasować do elewacji.
#Podtynkowe. > Aluminiową skrzynkę rolety montuje się w specjalnie ukształtowanym nadprożu, następnie przykrywa jej czołową ściankę warstwą ocieplenia i tynkuje. Po otynkowaniu skrzynka rolety jest niewidoczna na elewacji.
# Naokienne > Instaluje się je we wnęce okiennej razem z oknami. Skrzynkę  montuje się przy użyciu specjalnych profili do górnego fragmentu ościeżnicy i wraz z oknem osadza w otworze okiennym.
# Nadprożowe > Tym, co odróżnia je od innych systemów, są skrzynki ze specjalnego trwałego styropianu.
Ukrywają one mechanizm i pancerze rolety, a jednocześnie stanowią gotowe elementy budowlane - nadproża.

2 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Rolety zewnętrzne okienne mają bardzo dużo zastosowań i są również wygodne w codziennym życiu. Ja mam w jednym z pokoi rolety zewnętrzne z wyłącznikiem żaluzjowym https://interblue.pl/wylaczniki-zaluzjowe,c,100 który znacznie ułatwia mi codziennie otwieranie i zamykanie rolet.

    OdpowiedzUsuń