We współczesnych domach sypialnia dla rodziców wcale nie musi być duża, ale powinna być komfortowa. Niezbędne więc jest uwzględnienie w tym samym pomieszczeniu lub jego bezpośrednim sąsiedztwie odpowiednio obszernej garderoby i osobnej łazienki.
Zanika zwyczaj budowania domów na wyrost., z myślą o dzieciach i wnukach, które zwykle wolą żyć na własny rachunek.W takiej sytuacji podczas projektowania domu można, a nawet wypada, pozbyć sie skrupułów i zadbać o siebie. Dlatego coraz chętniej wyróżniamy w domu - wzorem innych nacji - główną sypialnie, czyli pokój przeznaczony dla właścicieli i podkreślający ich szczególny status.
Aby zregenerować się fizycznie i psychicznie, potrzebujemy ciszy i odosobnienia. Jako zapracowani i zestresowani rodzice zasługujemy na specjalne względy!. O wystroju sypialni najlepiej zdecydujmy wspólnie, by partner nie był zaskoczony nietypowymi rozwiązaniami.
Zanim powstanie projekt, warto się zastanowić nad swoimi upodobaniami i potrzebami . Pomyślmy więc, czy lepiej czujemy się w przytulnym, małym wnętrzu, czy potrzebujemy przestrzeni? Ile czasu spędzamy w sypialni, czy poza spaniem lubimy tam czytać, pracować, zajmować się jakimś hobby? Późno zaczynamy czy kończymy dzień? Bliżej nam do ,,sów" czy do ,, skowronków"? Śpimy lekko i byle szelest może nas obudzić, czy zasypiamy głęboko i nie przeszkadzają nam żadne domowe hałasy?
Należy to wziąć pod uwagę, jak duży dom planujemy. Wielkość pomieszczeń odnosi się zwykle do skali domu - np; 16-metrowa sypialnia w budynku o powierzchni 100 m2 jest przestronnym pomieszczeniem, niewiele mniejszym od salonu, a w 400-metrowej rezydencji to zaledwie skromny pokoik.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz